Ameliyatlı Estetik, Burun Estetiği

Septorinoplasti

septorhinoplasty

Septorinoplasti Nedir?

Septorinoplasti, burun septumu denilen burunun ortasındaki kıkırdak ve kemik duvarının düzeltildiği bir burun estetiği işlemidir. Burun septumu, burun deliklerini ayıran ve burun içindeki hava akışını kontrol eden bir yapıdır. Ancak bazı kişilerde burun septumu doğuştan veya sonradan yaşanan travmalar sonucu eğimli veya çarpık olabilir. Bu durumda kişinin burun solunumu zorlaşabilir, horlama, burun akıntısı gibi problemler ortaya çıkabilir ya da estetik görünümü bozulabilir.

Septorinoplasti işlemi, burun septumunun düzeltilmesi için yapılan bir cerrahi müdahaledir. İşlem genellikle anestezi altında gerçekleşir ve burun delikleri içinden yapılan küçük kesilerle yapılır. Eğilimli veya kırılmış septum kıkırdak ve kemikleri törpüleyerek veya keserek düzeltilir. Sonrasında ise burun estetiği işlemine geçilir.

Septorinoplasti İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Septorinoplasti hem sağlık sorunlarını gidermek hem de estetik görünümü düzeltmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. İşlem sonrası iyileşme süreci genellikle 1-2 hafta sürer ve bu süre içinde burun içindeki kanama, hafif şişlik, burun tıkanıklığı gibi problemler yaşanabilir. Ancak kişinin normal yaşamına dönmesi 1-2 hafta içinde mümkün olabilir.

Bu işlemi yaptırmayı düşünen kişilerin öncelikle bir burun estetiği uzmanına danışmaları tavsiye edilir. Uzman hekim, yapılan muayene sonucunda septorinoplasti işlemi uygun görülürse işlemle ilgili detaylı bilgi verir ve kişinin beklentilerine uygun bir tedavi planı oluşturur.

Septorinoplasti Fiyatları 2023

Septorinoplasti fiyatları 2023; rinoplasti her hastaya özel muayene ve planlama gerektiren bir cerrahi operasyondur. Bu sebeple fiyat verebilmek için öncelikle ön muayenin yapılması gerekmektedir.

Burun Estetiği Sonuçlarımız

Burun estetiği hakkında detaylı bilgi almak ve burun estetiği sonuçlarımızı görmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir